Новини бізнесу - В Індії почали шукати заміну російській нафті - ЗМІ

В Індії почали шукати заміну російській нафті – ЗМІ

Новини бізнесу

Найбільший нафтопереробний завод Індії Reliance Industries, власником якого є мільярдер Мукеш Амбані, почав шукати альтернативу російській нафті. Причина цього полягає в тому, що політика компанії опинилася під пильною увагою після введення ЄС нових обмежень на дизель. Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg.
Наприкінці минулого тижня Reliance придбала нафту Murban з Абу-Дабі – це рідкісна для неї покупка. Зазвичай компанія закуповує дешевші сорти, такі як російська Urals і важкі близькосхідні марки. Купівля Murban одразу після введення пакета санкцій вказує на можливі зміни в стратегії.
Reliance почала шукати способи диверсифікації своїх закупівель, щоб скоротити залежність від Росії. Остання все ще залишається найбільшим постачальником нафти для компанії станом на 2025 рік.
Reliance та інші індійські переробники опинилися серед найбільших бенефіціарів війни Москви проти України.
Європа відмовилася від російської нафти, що призвело до зниження цін на її постачання. Індійські компанії активно скуповували дешеву нафту і переробляли її на дизельне паливо, яке потім продавали європейським клієнтам. Майже половина імпорту нафти Reliance цього року припала на Росію.
Близько 20% всієї продукції Reliance, включно з дизелем, експортувалося в Європу. Тепер компанія опинилася в центрі тиску нового пакета санкцій ЄС, який набуде чинності 21 січня наступного року.
Нині рано говорити про різку відмову від російської нафти, але трейдери відзначають перші ознаки пошуку альтернативних постачальників на Близькому Сході.
Індія розкритикувала нові санкції ЄС. Очільник МЗС країни Вікрама Місрі заявив, при введенні вторинних санкцій необхідно зберігати “баланс”.
Як відомо, Євросоюз затвердив 18 пакет санкцій проти Росії. Одним з головних його пунктів стало суттєве зниження стелі цін на російську нафту. Також у пакет увійшли санкції проти 105 суден “тіньового флоту” РФ.
РФ може втратити $19 млрд доходів через нову стелю цін на нафту – аналітики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *