Заступниця міністра економіки, довкілля та сільського господарства Дарія Марчак на конференції у Гданську заявила, що на ринку праці в Україні головною проблемою є дефіцит робочої сили, хоча від 3,5 до 5 мільйонів людей працездатного віку залишаються поза ним. Вона наголосила, що багато підприємств стикаються з нестачею робітників, що призводить до їхнього закриття. Марчак вважає, що потрібно створити умови, які дозволять людям, які з якихось причин не можуть працювати, отримати доступ до ринку праці. Для цього вона пропонує переглянути підходи до професійної підготовки і надати можливості для перекваліфікації. Раніше з’явилася інформація, що український ринок праці переживає трансформацію через критичний брак персоналу, що змушує фахівців шукати кращі умови роботи. Також було запущено цифрову платформу Додому для українців, які працюють за кордоном.