У понеділок рано вранці у семи областях України сталося відключення електроенергії через атаки російських агресорів на електромережі. Ситуація найскладніша в Донецькій та Херсонській областях, де було пошкоджено обладнання. Також через обстріли без електроенергії залишилися люди в Сумській, Харківській, Миколаївській, Чернігівській та Запорізькій областях. Енергетики почали аварійно-відновлювальні роботи, де можуть працювати безпечно. Споживання електроенергії зросло на 2,2% через підвищення температури, що призвело до активного використання кондиціонерів. Енергетики рекомендують громадянам переносити активне енергоспоживання на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій – з 10:00 до 16:00.