Україну очікує надзвичайно спекотний період, під час якого можливі відключення електроенергії через дефіцит потужностей в енергосистемі. Прогнозується, що температура може сягнути понад +40°C, що призведе до збільшення споживання електроенергії. Окрім того, російські обстріли об’єктів генерації електроенергії ускладнюють ситуацію. Укренерго попереджає про можливе введення графіків відключень світла, які можуть тривати від 2 до 5 годин. Також наголошується, що в цьому літньому періоді ситуація в енергосистемі краща, ніж раніше, завдяки зростанню частки розподіленої генерації та підвищенню рівня захисту електростанцій.